Teenused

Toitumisnõustamine

Nõustamise eesmärk

Minu eesmärgiks toitumisnõustajana on aidata Sul luua elukestvaid tervislikke toitumisharjumusi. Leian, et teadlik ja tervislik toitumine aitab säilitada ja parandada elukvaliteeti. See on suurepärane viis iseenda eest hoolitseda, ennetada haiguste tekkimist, panustada oma tervisesse ja toetada oma treeninguid.
Oma nõustamisi viin ma läbi keskendudes just Sinu eripäradele ja lähtudes ainult Sinu vajadustest. Ei ole ühte meetodit, mis sobiks kõigile. 

Kuidas näen toitumist

Toitumine on igaühe jaoks väga isiklik teema. Leian, et toitumine on igaühe jaoks väga isiklik teema, mis on sageli seotud uskumuste, väärtuste ja traumadega. Vahel ka väheste teadmiste või vastupidi liigse müraga, mis tänapäeva sotsiaalmeedia ja ajakirjandus kajastab. Minu eesmärk on suunata, nõustada ja jõustada Sind, et leiaksid enda jaoks just selle kõige parema lahenduse.

Millal pöörduda toitumisnõustaja poole?

Võta julgelt ühendust, kui soovid toituda teadlikult, täisväärtuslikult, tasakaalustatult ja luua omale paremaid, tervist toetavad ja elukestvaid toitumisharjumusi. Langetada püsivalt ja tervislikult kaalu või hinnata oma hetke toitumist.

Minu spetsialiseerumised on erinevad terviseprobleemid nagu

Soovi korral on minu kaudu võimalik teha ka toidutalumatuse teste.

Viin läbi toitumisalaseid loenguid koolides, lasteaedades, ettevõtetes, klubides, üritustel.  Loengutel jagan teadmisi tervislikust toitumisest ja annan praktilisi nõuandeid, mis aitavad teha tervislikke valikuid. Küsi pakkumist!

Peamised suunad on

Toitumisnõustamise hinnakiri: 

Silmast silma kohtumine 1h / 40€
Konsultatsioon videokõne teel 1h / 35€
Personaalne 1-päeva näidismenüü 10€

Menüü analüüsimine koos nõuannetega, kuidas menüüd tervislikumaks muuta 25€

 

 * Esmane kohtumine umbes 1,5 h, järgnevad orienteeruvalt 1 h.  

Toidutalumatuse kiirtest

Mis on toidutalumatus?

Sageli kannatavad paljud inimesed tarbitud toidust tingitud kõrvaltoimete all, mille tagajärjeks võivad olla peavalu, akne, kurnatus, nahalööve, seedehäired, vedelikupeetus, unetus, kõrge vererõhk, krooniline kõhulahtisus või kõhukinnisus, kaaluprobleemid jne. Tavaliselt avalduvad need 4-72 tundi peale toidu tarbimist ja kaovad, kui probleeme tekitavat toitu enam ei tarbi. Tänapäeval on võimalik toidutalumatuseid tuvastada kiirtestide abil ja innovatiivse NutriSMART kiirtesti abil on võimalik seda teha vähem kui 60 minutiga.

NB! Toidutalumatus ei ole toiduallergia! Allergia on äge reaktsioon, mis väljendub reeglina koheselt peale allergeeniga kokku puutumist, toidutalumatus avaldub erinevate sümptomitena ja võib avalduda alles mitu päeva hiljem peale talumatu toiduaine tarbimist. 

Mis on NutriSMART toidutalumatuse test?

Tegemist on mitteinvasiivse kiirtestiga, mis annab kahtlusaluse toidutalumatuse korral kiiresti teavet, millist toitu saab tekkinud sümptomitega seostada. Testi tegemiseks võtan Sinu sõrmeotsast paar tilka verd, mille abil on võimalik kontrollida, kas tarbitud toidu vastuseks toodeti veres antikehi.

Kuna toidutalumatuste väljaselgitamine on keeruline siis toidutalumatuse test annab aimu milliste toiduainete seedimine nõuab Sinu kehal suuremat pingutust ja võib kaasa tuua erinevaid tervisehäireid. Peale testi tulemusi saad Sa vajadusel korrigeerida oma menüüd ning seeläbi parandada enesetunnet, levendada nahaprobleeme või näiteks vähendada soovimatut kehakaalu.

Hind:

Toidutalumatuse testi hind on 99 €

Toidutalumatuse testi hind koos 60 minutilise toitumisnõustamisega on 135€. 

Nõustamise käigus vaatame läbi Sinu senised toitumisharjumused, arutame koos läbi testi tulemused ja annan ülevaate sellest, milliseid alternatiivsed toiduained võiks ühe või teise toiduaine suhtes esineva talumatuse korral kasutada.

Toitumiskava Sinule!

Selleks, et Sind inspireerida, toetada Sind endale seatud eesmärkide saavutamisel ja aidata Sul kujundada oma uusi toitumisharjumusi, pakun ka toitumiskavasid. 

NB! Toitumiskava teen Sulle alles siis, kui oleme vähemalt ühe korra kohtunud. Kas siis silmast silma või videokõne vahendusel, et saaksin välja selgitada Sinu individuaalsed vajadused. 

Toitumiskava koosneb kiiretest, lihtsatest toitudest ja koostamisel keskendun nii makro-kui ka mikrotoitainetele. Teen kava arvestades just Sinu individuaalseid vajadusi ja see ei ole “copy-paste” kava, mis sobib kõigile ja on internetist kättesaadav. Võtan arvesse Sinu maitseelistusi, kehalist aktiivsust, toitumise eripärasid, terviseprobleeme jne.

Mis kõige olulisem, ma ei jäta Sind kavaga üksi ja teen vastavalt vajadusele muudatusi. Pakun alternatiive, lahendusi ja suhtlen Sinuga iganädalaselt.

Koostan Sulle toitumiskava olenemata Sinu toitumiseelistusest.  Kavadest ei leia Sa toidulisandeid, suures koguses lisatud suhkruid ja poolfabrikaate.  Kavad on lihtsad ja arvestavad ka Sinu pereliikmetega, et säästa  aega ja raha.

Kui soovid kaalu langetada, tõsta, hetke kaalu hoida või lihtsalt õppida tegema paremaid valikuid, siis võta julgelt ühendust!

 

Personaalne toitumiskava, 7 päeva 150€