Warning: Undefined array key "options" in /data01/virt88894/domeenid/www.soulful.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 102
Teenused - Soulful

Teenused

Toitumisnõustamine

Nõustamise eesmärk

Toit on suur osa meie igapäevaelust, mis mõjutab meie füüsilist ja vaimsest tervist ning heaolu. Infot toidu ja toitumise kohta on väga palju ning vahel on keeruline sellest tervist toetavaid ja professionaalseid soovitusi leida. 

Minu eesmärgiks toitumisnõustajana on aidata Sul  luua elukestvaid tervislikke toitumisharjumusi. Leian, et teadlik ja tervislik toitumine aitab säilitada ja parandada elukvaliteeti. See on suurepärane viis iseenda eest hoolitseda, ennetada haiguste tekkimist, panustada oma tervisesse ja toetada oma treeninguid.

Kuidas näen toitumist

Toitumine on igaühe jaoks väga isiklik teema. Leian, et toitumine on igaühe jaoks väga isiklik teema, mis on sageli seotud uskumuste, väärtuste ja traumadega. Vahel ka väheste teadmiste või vastupidi liigse müraga, mis tänapäeva sotsiaalmeedia ja ajakirjandus kajastab. Minu eesmärk on suunata, nõustada ja jõustada Sind, et leiaksid enda jaoks just selle kõige parema lahenduse.

Võta minuga julgelt ühendust, kui:

  1. Soovid toituda teadlikult, täisväärtuslikult, tasakaalustatult.
  2. Soovid luua endale ja oma perele uusi, paremaid, tervist toetavad ja elukestvaid toitumisharjumusi.
  3. Soovid uusi ideid toidu valmistamisel või menüü rikastamisel. 
  4. Soovid abi menüüde koostamisel.
  5. Soovid langetada püsivalt ja tervislikult kaalu või hinnata oma hetke toitumist.
  6. Soovid analüüsida oma lapse toitumist, muuta seda tervislikumaks ja mitmekesisemaks.
  7. Lapse toitumine valmistab Sulle muret – vähe või valikuline söömine, toidust keeldumine, liigsöömine, söömisega seotud ärevus; kasvu-, kaalu- jmt probleemid.
  8. Sul on küsimusi beebi lisatoiduga alustamise kohta või on tekkinud probleeme lapse toitmisega sellel perioodil.
  9. Soovid nõuandeid, kuidas aidata oma lapsel luua toiduga terve ja positiivne suhe ning kujundada tervislikke toitumisharjumusi.
  10. Soovid toetada oma vaimset tervist.

Peamised suunad on

Hinnakiri: 

Toitumisnõustamine 55 €

Toitumisteraapia 70 €

Toitumisnõustamine koos detailse menüüanalüüsiga ja ühe päeva soovitusliku menüüga  3 x / 125€

Toitumisnõustamine koos detailse menüüanalüüsi ja kolme päeva soovitusliku menüüga 5 x / 225 

Lisakonsultatsioon e-posti või telefoni teel 40

Menüü analüüsimine koos nõuannetega, kuidas menüüd tervislikumaks muuta 30

Loengud koolides, lasteaedades ja ettevõtetes  hind kokkuleppel

 * Esmane kohtumine umbes 1,5 h, järgnevad orienteeruvalt 1 h.  

Toidutalumatuse kiirtest

Mis on toidutalumatus?

Sageli kannatavad paljud inimesed tarbitud toidust tingitud kõrvaltoimete all, mille tagajärjeks võivad olla peavalu, akne, kurnatus, nahalööve, seedehäired, vedelikupeetus, unetus, kõrge vererõhk, krooniline kõhulahtisus või kõhukinnisus, kaaluprobleemid jne. Tavaliselt avalduvad need 4-72 tundi peale toidu tarbimist ja kaovad, kui probleeme tekitavat toitu enam ei tarbi. Tänapäeval on võimalik toidutalumatuseid tuvastada kiirtestide abil ja innovatiivse NutriSMART kiirtesti abil on võimalik seda teha vähem kui 60 minutiga.

NB! Toidutalumatus ei ole toiduallergia! Allergia on äge reaktsioon, mis väljendub reeglina koheselt peale allergeeniga kokku puutumist, toidutalumatus avaldub erinevate sümptomitena ja võib avalduda alles mitu päeva hiljem peale talumatu toiduaine tarbimist. 

Mis on NutriSMART toidutalumatuse test?

Tegemist on mitteinvasiivse kiirtestiga, mis annab kahtlusaluse toidutalumatuse korral kiiresti teavet, millist toitu saab tekkinud sümptomitega seostada. Testi tegemiseks võtan Sinu sõrmeotsast paar tilka verd, mille abil on võimalik kontrollida, kas tarbitud toidu vastuseks toodeti veres antikehi.

Kuna toidutalumatuste väljaselgitamine on keeruline siis toidutalumatuse test annab aimu milliste toiduainete seedimine nõuab Sinu kehal suuremat pingutust ja võib kaasa tuua erinevaid tervisehäireid. Peale testi tulemusi saad Sa vajadusel korrigeerida oma menüüd ning seeläbi parandada enesetunnet, levendada nahaprobleeme või näiteks vähendada soovimatut kehakaalu.

Hind:

Toidutalumatuse testi hind on 105 €

Toidutalumatuse testi hind koos 60 minutilise toitumisnõustamisega on 150€. 

Nõustamise käigus vaatame läbi Sinu senised toitumisharjumused, arutame koos läbi testi tulemused ja annan ülevaate sellest, milliseid alternatiivsed toiduained võiks ühe või teise toiduaine suhtes esineva talumatuse korral kasutada.

Toitumiskava Sinule!

Selleks, et Sind inspireerida, toetada Sind endale seatud eesmärkide saavutamisel ja aidata Sul kujundada oma uusi toitumisharjumusi, pakun ka toitumiskavasid. 

NB! Toitumiskava teen Sulle alles siis, kui oleme vähemalt ühe korra kohtunud. Kas siis silmast silma või videokõne vahendusel, et saaksin välja selgitada Sinu individuaalsed vajadused. 

Toitumiskava koosneb kiiretest, lihtsatest toitudest ja koostamisel keskendun nii makro-kui ka mikrotoitainetele. Teen kava arvestades just Sinu individuaalseid vajadusi ja see ei ole “copy-paste” kava, mis sobib kõigile ja on internetist kättesaadav. Võtan arvesse Sinu maitseelistusi, kehalist aktiivsust, toitumise eripärasid, terviseprobleeme jne.

Mis kõige olulisem, ma ei jäta Sind kavaga üksi ja teen vastavalt vajadusele muudatusi. Pakun alternatiive, lahendusi ja suhtlen Sinuga iganädalaselt.

Koostan Sulle toitumiskava olenemata Sinu toitumiseelistusest.  Kavadest ei leia Sa toidulisandeid, suures koguses lisatud suhkruid ja poolfabrikaate.  Kavad on lihtsad ja arvestavad ka Sinu pereliikmetega, et säästa  aega ja raha.

Kui soovid kaalu langetada, tõsta, hetke kaalu hoida või lihtsalt õppida tegema paremaid valikuid, siis võta julgelt ühendust!

 

Personaalne toitumiskava, 7 päeva 150€